Proč jsme se rozhodly psát blog. A proč spolu – matka s dcerou?

Proč jsme se rozhodly psát blog.

Rády děláme lidem radost. Přátelé a kamarádi se cítí v naší společnosti dobře. Pojďte s námi i Vy chvíli nic nedělat a být spokojení.

Tana a Marta - Craj2

A proč spolu – matka s dcerou?

Já Táňa:

Protože se výborně doplňujeme, jsme každá jiná. Já nemám umělecké nadání, ale zvládám praktické věci, dcera Marta ráda píše a k příběhům maluje obrázky. Rozhodly jsme se, dát to dohromady a připravit pro vás blog plný radosti a pohody.

Co ve vás vyvolává vůně sena, bublání potůčku, kdákání slepic, ráno kokrhání kohouta? Budete se cítit příjemně, jako když jste trávili letní prázdniny u babičky na venkově. Zažijete s námi uklidňující procházky lesem, slunění na jarním slunci, posezení v altánku za bubnování deště na jeho střechu a spoustu dalších nezapomenutelných chvil. Na dobrou noc si můžete přečíst kapitoly o městském kocourkovi Béďovi a jeho přátelích z vesnice.

Já Marta:

Táňa, to je moje máma.Teď společně žijeme v domě na vesnici a pomáháme si ve všem a se vším. Věříme tak, že můžeme pomoci i vám. Společně s námi tu žijí také naše kočky domácí – venkovní. To je naše označení pro kočku, která má ráda své pohodlí a vyhledává společnost lidí, ale když má chuť, tak je venku. Je to svobodný tvor, stejně tak jako my.

Když jsem dokončila střední školu, což už je řada let, přestěhovala jsem se s rodiči a bratrem z města v Severních Čechách sem, do malé vesnice v Podkrkonoší, do rodinného domu. A netrvalo to dlouho a objevily se tu první kočky a s nimi také nová etapa našeho života.

Zde si můžete přečíst náš příběh.

Proč píšeme tento blog.

Táňa:

Chceme vám zprostředkovat uklidňující a osvěžující chvíle v přírodě a se zvířaty. A nemusíte při tom ani opustit svůj byt. Možná nemáte čas nebo se nemůžete vypravit do přírody, nechce se Vám cestovat, důvodů může být mnoho.

Milujeme přírodu. Proto jsme se před 19 lety rozhodli vyměnit náš byt v paneláku za život na vesnici. Bydleli jsme (moje rodina – manžel, dcera Marta a syn Tomáš) v oblasti s téměř nejhorším ovzduším v zemi, na okraji Teplic v Ústeckém kraji. Když jsme jezdívali na dovolenou na Šumavu, ptali se nás lidé, zda nosíme ven masky.

Toužili jsme po čistém vzduchu, a proto jsme téměř každý víkend jezdili na výlety do přírody – na Děčínsko, do Českého středohoří a někdy i dost daleko – do Českého ráje nebo až do Krkonoš. A Podkrkonoší jsme si nakonec vybrali za náš nový domov. I díky tomu, že jsem tam měla babičku, ke které jsme v dětství často jezdili.

Fotka je z Českého ráje, kam to nyní máme pár kilometrů.

Marta:

Náš blog nebude jen o kočkách a jejich příbězích, ale pokusíme se vám přinášet také nápady, rady i osobní zkušenosti, které by se vám mohly hodit a to ať žijete ve městě nebo na vesnici. Našim cílem je přinášet radost všem, kteří chtějí najít v životě rovnováhu, pohodu a kteří se chtějí cítit dobře fyzicky i duševně.

Pokud žijete ve městě, zprostředkujeme vám kontakt s přírodou aniž byste museli opustit teplo domova. Příroda je tady všude kolem nás, a tak se o ni s vámi podělíme. Za tu dobu, co žijeme na vesnici jsme se také spoustu věcí naučily, protože na vesnici musí být každý tak trochu kutil a musí si umět poradit v každé situaci. Věříme tedy, že se vám naše rady a příběhy budou líbit a že vám do života přinesou radost!

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře