Jarní procházka po dešti

Dnes jsem se po dešti vypravila na procházku. Nečekala jsem, kolik vůní vlhkého jara je možné ve vzduchu cítit.

AStranky-zabaPotkala jsem také několik zvířat. Hned na prahu jsem málem zašlápla velkou hnědou žábu, která splývala s dlažbou.  Zajímal se o ni i kocourek Max. Vzpomněla jsem si, že se nám chodí ukazovat každý rok.

Bylo velmi příjemně. I docela teplo. Vybrala jsem si cestu kolem kravína, kde zavanula vůně (?) hnoje. Pro mě tento odér od dětství k vesnici patří. Připomíná mi prázdniny u babičky na Vysočině.

Vzduch byl krásně vlhký, takže se do něj nasákla vůně všeho, co jsem cestou míjela.  Za kravínem to byla vůně sena, i když nevím, kde se tam v této době vzala. Asi zrovna krmili dobytek.

Pokračovala jsem po malé silničce a už tu byla vůně dřeva. To sousedovi přivezli velkou hromadu klád, kterou bude postupně zpracovávat na topení.

Zahnula jsem z kopce kolem potůčku. Na březích se ještě bělaly velké hlavy bledulí, za potokem rostl i trs sněženek. Voda přes kameny příjemně bublala. Bylo cítit i navlhlé listí.

Celou cestu hlasitě zpívali ptáci. Ještě je po hlase nerozeznám. Ale bylo by zajímavé vědět, kteří pěvci to jsou.

Dole u řeky zpracovávali lesní dělníci pokácené stromy a vůně lesa se mísila s dýmem z pálených větví. Na vykácené stráni už byly zasazené malé smrčky a buky.

Cesta pokračovala do prudkého kopce, kde vonělo čerstvě pokácené dřevo. Pěšina byla naštěstí docela vyschlá, tak jsem se nebořila do bahna.AStranky-zajic

Na louce za lesem, kousek ode mne, seděl zajíc. Ani se nebál, asi lidi nezná, tak neutekl. Není to žádný drobeček, je to pořádně velké zvíře. U lesa se také pásly srnky, bylo jich alespoň 6.

Pak už jsem prošla jen kolem bažiny, kde v létě rostou doutníky (orobinec). Po asfaltce zpět mě ovíval už jen omamný svěží vánek.

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře