Náš příběh

Radost znamená, že člověka nic netrápí, je spokojený a zdravý duševně i fyzicky. A právě k tomu, abyste se takto cítili, slouží naše stránky. Naleznete zde různé rady a tipy, ale také příběhy pro pobavení pro dospělé i pro děti. S námi budete mít ze života radost !

Rády děláme lidem radost, a proto jsme se rozhodly, že ji budeme dělat i Vám.

V dnešním přetechnizovaném světě, kdy se každý někam honí, nabízíme pohodové zastavení s našimi příběhy o životě, přírodě a zvířátkách, především o kočkách.

Já a moje dcera dnes žijeme v pohodě, jsme spokojené, veselé, nevíme co je stres a problémy řešíme s nadhledem. Co nejvíc času trávíme v přírodě a s našimi domácími mazlíčky - kočkami. Staráme se o zahradu, chodíme na procházky do blízkého lesa i na delší výlety. Víme, jak důležitý je pro člověka odpočinek a tak si ho dopřáváme.

Ale není to tak dávno, co bylo vše jinak. Před dvěma lety mi zemřel manžel, se kterým jsem byla 38 let. S dcerou jsme se v té době podporovaly a společně překonaly nejtěžší chvíle. Nechci zde popisovat podrobnosti. Kdo to zažil, ví, jaké to je ztratit blízkého člověka.

Dlouhé měsíce přetrvávaly smutek, starosti a strach, jak vše samy zvládneme, přidaly se i nějaké zdravotní problémy. Uvědomila jsem si, jak se na manželově zdraví podepsal stres a starosti, hlavně pracovní. Po takové zkušenosti člověk začne ještě více vnímat, jak je život křehký. Jak málo stačí a člověk není.

A tak jsme si řekly, dost! Od teď žádné honění, strachy a starosti, vymyslíme něco, co nás bude bavit, abychom zase měly radost ze života. Postupně jsme začaly objevovat nové věci, které nás těšily a pomohly objevit příjemné stránky života. Naštěstí jsme byly dvě a to nám pomohlo, abychom se každá neuzavřela do sebe. Nemůžeme nezmínit, jak nám pomohlo sblížení se širší rodinou.

Obě milujeme také naše kočky, které nás držely v temných chvílích a až teď jsme si uvědomily, jak nám pomáhaly. Byla to vlastně kočičí terapie. Bez ohledu na lidské problémy se každý den roztomile dožadovaly jídla a hlazení jejich hebkých kožíšků člověka uklidňovalo.
 
Kočka je svobodné zvíře, a když se jí nic nevnucuje, člověka miluje. U nás už se jedná o takové propojení lidské a kočičí duše. Za těch 19 let, co bydlíme na vesnici, jsme poznali velmi mnoho kočičích jedinců. Každý má svou povahu, jako lidé.  Zažili jsme s nimi nekonečno příběhů a také o nich budeme psát.

Protože jsme si prošly smutným obdobím, chceme lidem, kteří jsou na tom podobně nebo se cítí osamělí a smutní, přinášet radost a nejen těm.

V našem eBooku ZDARMA Vám nabízíme 5 rad, jak se necítit osaměle a brát život zvesela. Rady vycházejí ze zkušeností nás, naší rodiny a přátel. Vyberte si některou z nich nebo vyzkoušejte všechny a brzy se budete cítit lépe! Zde je malá ochutnávka.

Chcete si odpočinout a máte rádi přírodu? Pak právě pro Vás je tu náš eBook: Ze života kocourka Bédi, který potěší nejen děti ale i dospělé.