eBook módní výstřelek nebo praktická věc?

ABook-kniha obal3V dnešní době se doslova roztrhl pytel s eBooky. Mnoho lidí ale ani pořádně neví, co to vlastně je. eBook je knížka v elektronické podobě, kterou si jednoduše stáhnete do svého počítače, chytrého telefonu nebo tabletu a můžete si ji tak vzít všude s sebou. Jistě, není to ta papírová knížka, kterou si vezmete do ruky a listujete v ní, ale na druhou stranu to má i své výhody.

Pokud jedete třeba na dovolenou, nemusíte s sebou tahat těžké a objemné papírové knížky, stačí Vám Váš telefon nebo tablet. Zrovna tak třeba i při cestování vlakem nebo autobusem se můžete v klidu začíst a přitom si nemusíte říkat, proč jsem si jen nevzal tu svou knížku. Díky eBooku ji máte stále při sobě.

eBooky přinášejí výhody také pro ty, kdo chtějí psát. Není třeba shánět nakladatele, jednoduše si knížku napíšete, vytvoříte ji tak, aby se pěkně četla a můžete ji publikovat. A to inspirovalo i nás k tomu, abychom pro Vás připravily hned 2 eBooky.

Jeden je ZDARMA a naleznete v něm 5 praktických rad, jak se přestat cítit osaměle a brát život zvesela a pokud nevíte, co si pod tím představit, zde je malá ochutnávka.

Pro milovníky koček, přírody a příběhů jsme zase připravily eBook: Ze života kocourka Bédi 1. To je knížka určená nejen dětem, ale i dospělým, kteří si chtějí odpočinou a pobavit se (ukázka zde).
Můžete ji také předčítat svým dětem před spaním. A vidíte, tady se opět stírá rozdíl mezi papírovou knížkou a eBookem. Myslím, že děti nepoznají rozdíl mezi tím, jestli jim čtete z knížky nebo tabletu. Zkuste to!

ABook-kniha stranka

eBook může být v různých formátech, nejčastěji se setkáte s formátem pdf a dále třeba s formátem epub, který je určený pro čtečky elektronických knih (existují programy, do kterých si knížku v tomto formátu nahrajete a pak v ní můžete „listovat“). Náš eBook Ze života kocourka Bédi 1 Vám nabízíme v obou formátech a navíc získáte jako bonus zdarma Omalovánky s obrázky z knížky, které si můžete vytisknout kolikrát chcete.

Tak co myslíte, je eBook módní výstřelek nebo praktická věc?

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře