Rozkvetlá příroda – kočičí pohoda

Letošní jaro je nádhernABlog515 - Bagoun v altankué. Dnes svítí sluníčko a je velmi teplo. Jaká je to pohoda se nejlépe pozná na kočkách.

Vyjdu na zahradu a v altánku na stole slastně odpočívá kocour Bagoun. Rozhlížím se kolem, všude kvetou narcisy a červené tulipány. K altánku se naklánějí větve šeříku, ale na něj je ještě brzy, jeho vůně se sem bude linout až tak za 14 dní.

Na rozkvetlé prastaré třešni zahlédnu kočičku Bubu. Prochází se po silné větvi mezi bílými ABlog515 - Bubu na tresnikvěty. Jo, kdyby bylo tolik třešní, kolik je květů. Uvidíme jaký bude letos rok. Jen škoda, že je strom tak obrovský a nejlepší třešně jsou až na vršku. Ty jsou pak přístupné zejména špačkům a ostatním ptákům. S klidem jim je můžeme nechat, protože na ně stejně žádným způsobem nedosáhneme.

Napadlo mě, že bych mohla po mnoha letech zkusit z pampelišek uvít věneček. Louka svítí jako slunce, kvete na ní tisíce žlutých květů. Než věneček dokončím, přiběhne Bubu ze stromu a ABlog515 - mama-kocky-pampeliskypřiloudá se i věčně ospalý Max. Kočky jsou tak nadšené v blízkosti lidí.

Věneček je hotový, byly to nezapomenutelné chvíle v přírodě.

 

Píšeme články o přírodě, přidáváme fotky, obrázky a videa. Pro chvíle pohody pro vás Marta napsala eBook Ze života kocourka Bédi, ve kterém se setkáte s kočičími kamarády.

 

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře