Kočičí poradna – 6. Kočičí koumáci

Kocky-koumaciKočka vždy přesně ví, co chce a umí si o to říct. Milovníky koček rozhodně nemusím přesvědčovat o tom, že je to pravda. Někdy člověk až žasne, jaké nápady naši chlupatí kamarádi mají, když se něčeho dožadují. Dnes to možná nebude ani tak o radách, jako spíše o tom, co vše už jsme s kočkami zažili. A pokud jste zažili něco podobného, nad čím jste žasli, napište nám o tom. Myslím, že by to mohlo být docela vtipné.

Mohla by to být rubrika o vynalézavosti koček. Kočka je zvíře svým vzrůstem spíše menší, i tak máme dva kocoury, kteří si umí otevřít dveře stisknutím kliky. A co kočka, to jiný způsob. Nad schodištěm máme zábradlí a hned vedle jsou dveře vedoucí do ložnice. Jeden náš kocourek si pěkně vyskočí na zábradlí, přiblíží se ke dveřím a packami stiskne kliku a zatlačí, dveře se otevřou a šup už je uvnitř.

Jiný kocourek na to jde po svém. On přijde ke dveřím, vyskočí nahoru a pověsí se packami na kliku. I tímto způsobem dosáhne toho, co chtěl. Otevře si dveře a šupky hupky do postele nebo na křesílko. Tihle dva kočičí kluci jsou v tomhle ohledu největší koumáci. Ostatní mají zase jiné metody a i když si dveře sami neotevřou, přesto se dovnitř dostanou.

Asi to znáte sami. Sedíte v pokoji, když tu Vám někdo začne bouchat zvenku na dveře. Je to takové bušení, někdy i škrábání a občas i mňoukání. Copak asi mazlík chce? Nejspíše chce jít k Vám dovnitř. Nebo také ne. Naše kočky někdy tuhle metodu používají, i když chtějí, abychom je pustili ven z domu. Prostě zabouchají, my otevřeme a oni nás neomylně dovedou ke dveřím vedoucím ven nebo třeba na půdu. Podle toho, kam se zrovna chystají.

ABlog-Mikes u lednice1Nemusí ani mluvit, a přesto jim perfektně rozumíme. Třeba jako když přiběhnou domů, vyskočí v kuchyni na linku a posadí se vedle lednice. Upřeně na Vás koukají a někdy i mňoukají. Copak asi chtějí tentokrát? Rozhodně to bude něco na zub, protože moc dobře vědí, že v lednici se schovává jídlo. Je to taková řeč těla. A jak už jsem psala v úvodu, oni přesně vědí, co chtějí a také si o to umí říct.

Poradí si, i když jsou venku a chtějí, abychom je pustili dovnitř. To vyskočí na okno v přízemí, do patra to zatím neumí. A buďto tam jen tak sedí a čekají až si jich všimneme, nebo ti co spěchají, si dokonce na okno zabouchají. Říkáme tomu, že „melou“. Sedí nebo stojí na zadních nohách a předními packami bouchají do okna. Jsou to i tak trochu kaskadéři, protože okenní parapet není příliš široký a tento manévr vyžaduje velkou zručnost.

Poradí si dokonce i večer, když je tma. Nejprve si obejdou dům a zjistí si, v jakých oknech se svítí. Podle toho pak vyskočí na to správné okno a pak buďto zase čekají nebo „melou“. Pokud se nesvítí nikde, tak jim samozřejmě nikdo neotevře, ale ani tak není nic ztraceno. Mohou si vlézt třeba na půdu a buďto se tam pěkně uvelebí na seně a usnou nebo pokračují ve své cestě za domácím pohodlím.

Vedle půdy jsou ještě takové malé místnůstky a ty sousedí s obytnými prostory. Jeden náš kocour přijde z venku na půdu a pak po trámech sleze do té malé místnosti a tam hlasitě mňouká. Takže pokud je někdo v pokoji, tak ho rozhodně nepřeslechne i když zrovna spí. Vidíte, že si opravdu poradí v každé situaci.

Verča v posteli

Jo, jo, je to fakt zábava a především je úžasné, jaké mají ti naši mazlíčci nápady. Vymysleli toho ještě daleko víc, ale o tom zase někdy příště. Zajímá nás, jak je to u Vás a co všechno kočky umí a jsou schopné udělat proto, aby dosáhli toho, co chtějí. Napište nám a můžeme z toho udělat třeba příští článek.

A co z toho plyne: Kočky vždy přesně vědí, co chtějí a umí si o to říct. Měli bychom se od nich učit!

Pište nám, jsme rády, když se s námi dělíte o své radosti a starosti s kočkami. Těšíme se na Vaše zkušenosti.

Táňa a Marta – expertky na kočičí život

Beda1a2-obal1Naše kočky nás inspirovaly k napsání eBooku Ze života kocourka Bédi. Několik kapitol si můžete přečíst zde. A nově už má i pokračování – 2. díl.

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře