Kočičí poradna – 4. Domácí škrabadlo pro kočky

Provaz-Verca1maA dnes zase jedna praktická rada. Kočky jsou neuvěřitelně hodná a milá zvířata, nicméně mají ostré drápky, které si potřebují brousit. Když je venku teplo, tak to není problém, v přírodě je spousta stromů, ale co doma? Možná už se vám také stalo, že vám vaši mazlíčci pěkně podrápali nohu od stolu, židle nebo třeba zábradlí.

Kočka má svou hlavu a dělá si, co chce. Ať se nám to líbí nebo ne. A tak jí asi jen těžko vysvětlíme, že zrovna tady by si drápky brousit neměla. Nejlepší tak je, přizpůsobit domácnost tak, aby se minimalizovaly škody a kočky byly spokojené.

My jsme měli takový problém u sloupku od dřevěného zábradlí nad schodištěm. Kočkám zábradlí silně připomínalo strom, a tak dostalo pěkně zabrat. Bohužel jsme si až tak trochu pozdě uvědomili, že by bylo dobré s tím něco udělat. Pak nás to ale napadlo.

Vzali jsme silný provaz a tím jsme sloupek omotali. Od té doby si kočky brousí drápky zde a už neničí žádný jinýProvaz-zabradli nábytek. Pokud tedy máte také doma nějaký sloupek nebo nábytek, který považují kočky za své škrabadlo, omotejte ho. Kočky budou spokojené a vy také.

Provaz1Pokud nemáte doma vhodný provaz, kupte nějaký nejlépe z přírodního materiálu. My jsme použili sisal o průměru 8 mm (viz obrázek). Jen počítejte s tím, že je docela velké spotřeba, a tak kupte raději více metrů. Takže hurá do toho!

Začněte motat odspoda. Nejprve si ve spodní části přidělejte konec lana hřebíkem s větší hlavičkou, nebo to může být i šroubek s podložkou, to je jedno. Jde jen o to, aby lano drželo a nesjíždělo dolů. Pak už jen motejte a pevně utahujte až do takové výšky, jakou potřebujete. Na konci opět lano upevněte hřebíkem nebo šroubem.

Provaz-Verca1Je to praktické, vypadá to dobře a kočky si můžou brousit drápky i doma. Nabídněte kočce vhodnou alternativu a ona se přizpůsobí, tedy pokud se jí trefíte do vkusu. Protože kočka vždy přesně ví, co chce.

Pište nám, jsme rády, když se s námi dělíte o své radosti a starosti s kočkami. Těšíme se na Vaše zkušenosti.

Táňa a Marta – expertky na kočičí život

Beda1a2-obal1Naše kočky nás inspirovaly k napsání eBooku Ze života kocourka Bédi. Několik kapitol si můžete přečíst zde. A nově už má i pokračování – 2. díl.

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře