Kočičí poradna – 3. Kočičí stolování – mističky pro kočky

Kočičí stolování1mDnes pro vás máme další praktickou radu. Tentokráte něco o kočičím „stolování“. Kočky sice nesedí u stolu, ale i tak je dobré podávat jim jídlo tak, aby se všechny kočky dobře najedly. Zvláště, pokud máte koček více.

Dříve jsme dávali všem kočkám jídlo na jednu větší misku. Jenže se brzy ukázalo, že to není praktické. Některé kočky byly rychlejší než jiné, a tak se někdo najedl hodněna jiného nezbylo skoro nic. A tak jsme vymysleli, že každému pořídíme vlastní mističku.

Není ale třeba kupovat drahé mističky ve „zverimexu“. My jsme třeba pořídili malé mističky pod květináče (průměr 12 cm), které vidíte na obrázku. Je to tak akorát velikost. Když mističku pěkně naplníte, tak je to přesná porce pro běžně velkou kočku. Mistička není ani příliš hluboká, takže se z ní kočkám dobře jí.Kočky mističky p

Každá naše kočka tedy dostane svou porci jídla ve vlastní mističce. Nejlepší je dát všem mističky najednou. Kočky si tak spokojeně pochutnávají na svém jídle a neujídají ostatním. Jistě někteří jedinci jsou přeci jen rychlejší, a tak po snědení vlastní porce pokukují po ostatních, ale to už se dá uhlídat.

Měli jsme i kocourka, který se nenápadně přiblížil a packou si k sobě přitáhl mističku od svého souseda, který na to jen nevěřícně koukal. Kočky jsou zkrátka vynalézavé a kreativní. A i při jídle je s nimi legrace.

A co když se někdo opozdí? Schovejte jeho naplněnou mističku do lednice a až přijde, tak mu ji ohřejte v mikrovlnné troubě. Naše kočky se vždy o své jídlo přihlásí. Vyskočí na linku, sednou si vedle lednice a prosebně koukají a občas při tom i hlasitě mňoukají. Takže se nedají přehlédnout a ani přeslechnout.

Pokud tedy máte více koček, můžete vyzkoušet náš zlepšovák – pro každou kočku vlastní mističku. Naše kočky jsou spokojené a vždy dobře najedené.

Kočky mističky

Pište nám, jsme rády, když se s námi dělíte o své radosti a starosti s kočkami. Těšíme se na Vaše zkušenosti.

Táňa a Marta – expertky na kočičí život

Beda1a2-obal1Naše kočky nás inspirovaly k napsání eBooku Ze života kocourka Bédi. Několik kapitol si můžete přečíst zde. A nově už má i pokračování – 2. díl.

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře