Nenechte to vybujet! Padesátnice.

Pojďte se se mnou učit novému myšlení, které vám přinese realitu vašich snů.

V padesáti se člověk cítí celkem normálně, je pohyblivý, zvládá spoustu věcí, práce mu jde od ruky.

Co myslíte, jak se cítí některé šedesátnice a starší, jsou stále tak vitální?

Buďte o krok vepředu. Sledujte signály svého těla a reagujte včas, nejlépe hned, jakmile cokoliv zpozorujete. Hlavně se jedná o fyzickou a duševní pohodu. Ono se to nezdá, ale čas letí a jste v důchodu.

Určitě nikdo nechce dopadnout tak, jako vidíte na úvodním obrázku, brzy se už nedostanete domů, do svého těla. Bude slabé, bezmocné a těžko se budete vyhrabávat z problémů.

Chcete být i v létě svého života, záměrně nepíšu na podzim života, protože když na sobě budete pracovat od středního věku, tak vám to vydrží přes léto (60 – 80 let) až do podzimu (80 a více let), plni energie a elánu, zdravé po fyzické i duševní stránce?

Nerovnováha v životě se nakonec projeví na těle. Možná si říkáte, to nic není, nemusím se tím zabývat. Ale už tento signál je dobré si uvědomit a začít se podle toho chovat. Jen pár příkladů – změnit jídelníček, začít se pohybovat, změnit postoj k životu. Jiným způsobem pohlížet na problémy, nebrat je jako tragédii, ale jako výzvu, nestresovat se.

Představme si to na trávníku. Aby byl stále krásný, musí se sekat pravidelně celé léto. Jednou, dvakrát neposekáte a už obyčejná sekačka nebude stačit. Musíte vzít křovinořez, bubnovou nebo lištovou sekačku. A to už je dražší stroj a bude to víc práce, víc času než se proklestíte zarostlým porostem a možná si na to budete muset někoho pozvat. Celé to bude stát mnohem víc peněz než jen benzín do sekačky.

To znám ze své zkušenosti.

A teď na těle. Co třeba nadváha. Když se občas zvážíte nebo poznáte jinak, že asi máte o několik kilo víc, stačí málo, upravit jídelníček, začít cvičit. Jedno, dvě, tři kila takto lehce sundáte, ale co 5 a víc. To už je problém.

Je jednodušší cokoliv udržovat, než se hrabat z hlubokého bahna.

Nenechte zdravotní, psychické nebo jiné problémy vybujet!

Zamyslete se, rozhodněte se, zjistěte si informace a začněte dělat.

S radostí Stáňa

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře