Co jsou to čakry?

Čakry jsou neviditelná centra energie. Můžeme si je představit jako trychtýřkovité květní kalichy s rozdílným počtem okvětních lístků, které se otáčejí. Jsou to místa citlivá pro přijímání, přeměnu a opětovný výdej energie.

Řekneme si něco o sedmi základních čakrách.

Sedm hlavních čaker se nachází podél vertikální osy těla na jeho přední straně. Jejich správné fungování je důležité pro všechny funkce lidského děla, duše i ducha. Když čakry správně fungují, pak správně funguje celý náš život.

Co může blokovat naše čakry

Například strach znamená vždy stažení, a tím křeč nebo blokádu, která zesiluje pocit odloučenosti a strach dále umocňuje. Dostat se z tohoto bludného kruhu a znovu získat ztracenou jednotu je cílem téměř všech východních i západních duchovních cest.

Proto je potřeba se o čakry správně starat a harmonizovat je, rozproudit v nich energii. Zablokované, ucpané, oslabené čakry způsobují problémy nejen orgánů, o které se jednotlivé čakry starají, ale i celého těla.

Dosáhnout rovnováhy čaker můžeme různými způsoby –  meditací, hudbou, prací s mandalou, s harmonizujícím obrázkem, léčivými kameny, masážemi, procházkami do přírody, dýcháním, barvami, vůněmi, drahokamy, cvičením atd.

Na obrázku vidíte, kde se čakry nacházejí a jakou mají barvu.

Jak se jmenují, jakou mají barvu, kde se nacházejí:

První kořenová, ohnivě červená, je umístěna na dolním konci páteře
v oblasti kostrče

Druhá sakrální, oranžová, nachází se v oblasti pupku

Třetísolar plexus, žlutá až zlatožlutá, nachází se na spodní hranici hrudníku

Čtvrtásrdeční, zelená, nachází se v oblasti srdce

Pátákrční, světle modrá, je umístěna v hrdle

Šestátřetí oko, indigově modrá, je umístěna uprostřed čela mezi obočím

Sedmákorunní, fialová, bílá, nachází se na temeni hlavy

Jak jednoduše můžete začít s harmonizací čaker?

Například prací s mandalou nebo harmonizujícím obrázkem:

Dejte si obrázek do výšky očí asi metr od sebe. Zadívejte se do jeho středu a myšlenky nechte volně plynout. Nerozvíjejte je, pusťte je dál, jako byste pustili balónek. Počkejte, co vám chce obrázek říct. Vnímejte jen barvy a tvary. Nenechte se ničím vyrušit. Po 10 – 15 minutách se rozhodněte cvičení ukončit. Uvědomte si, jak se cítíte.

Více se můžete dozvědět v mojí soukromé Facebookové skupině Lepší život s mandalou. Jste srdečně zváni.

Radujme se života a dělejme si ho krásnější

Vaše Stáňa

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře