Béďa na vrcholku Krkonoš

ABlog815 - krkonose-sneznejKocourek Béďa má zase nové tričko, tak to by chtělo nějaký nevšední výlet. Co třeba Krkonoše – Zlaté návrší a pramen Labe.

A už si to frčí autobusem do kopce na vrcholky Krkonoš. Je teplé letní počasí, téměř modrá oblohanádherná viditelnost. Béďa to dnes vezme trochu proti srsti a vydává se po asfaltce k pramenu Labe na rozdíl od ostatních, kteří jdou nejdříve cestou k Labské bABlog815 - krkonose-snezkaoudě. Kocourek Béďa v Krkonoších ještě nebyl a ten pohled na hory ho uchvátil. Sněžka, Černá hora, Sněžné jámy a na druhou stranu Ještěd, Bezděz a další.

Po asfaltce cesta pěkně ubíhá, hodila by se malá svačinka. I koláček je dobrý. A už je tu pramen Labe. To je erbů měst, kterými řeka protéká až do Německa. A jak vypadá pramen Labe? Jako studánka, ale moc vody v ní není. Zato v ní je spoustu drobných mincí. Lidé je sem házejí a něco si přejí. Tak si také hodím, ale co bych si měl přát. Jako kočka mám doma všechno, tak snad jen, abych se už konečně naučil chytat myši.ABlog815 - krkonose-pramen

A pokračujeme z kopečka k Labské boudě. Bohužel bufet je zavřený, tak přišla k chuti obložená houska. A dál po okraji louky po příjemné kamenABlog815 - krkonose-labskabité cestičce až k Pančavskému vodopádu. Krásný výhled na hory i do Labského dolu.

Ještě místo autobusu sejít na parkoviště a hurá domů. Teda to byl nádherný výlet. Něco takového Béďa ještě nezažil, to bude vyprávět kočičím kamarádům. Jestli bude mít další tričko, tak se určitě vydá zase na nějaký výlet.

Kdo mě ještě nezná, tak se se mnou může seznámit v několika příbězích.  Celý eBook najdete zde. Aktuální rozhovor s mojí autorkou si můžete přečíst zde.

Ti, kteří mě již znají, se už určitě těší na nové příběhy a dobrodružství. Dobrá zpráva, nový eBook Příběhy kocourka Bédi 2 už se píše.

KockyLogo1Váš Béďa

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře