Ze života kocourka Bédi – kapitola 3: Seznamování

KockyB3A najedou byl Béďa sám, tedy jen obrazně, byla tu maminka i další chlupáči, ale on se cítil najedou tak sám. Jak se k němu začali blížit i další kočičí obyvatelé, aby si ho omrkli, on se dal pomalu ale jistě na ústup. A couval a couval, až už nebylo kam. „Oni ti nic neudělají,“ ozvalo se náhle za ním.

Béďa se ohlédl a spatřil u vyhřátých kamen starší kočku hrající doslova všemi barvami, černá, bílá, mourovatá, zrzavá, ale jinak vypadala docela mile. „Já jsem Stáňa, jsem tu nejstarší a když budeš chtít, tak ti povím něco o každém z nich,“ dodala a kývla hlavou směrem k ostatním.

„Ten mourovatý to je Mourek, tedy spíše Mour, je to takový místní šéf, dalo by se říct. Naše panička s ním má trochu trápení, protože často hlasitě mňouká, ale jinak je docela v pohodě. Ten bílo zrzavý, to je náš nejmladší, jmenuje se Max a je starý asi tak jako ty. Je to dobrák od kosti. Zato stejně stará černá kočka Bubu, to je rošťák a torpédo, pořád někde lítá a skáče a pozor, hrozně ráda si s někým hraje. A když není nikdo po ruce, tak si hraje sama a se vším, to se ale zase moc nelíbí paničce. Naše panička je moc hodná, ale jakmile se něco převrhne nebo zničí, tak to moc nadšená není.

„Bubu, co to zase vyvádíš?“ ozvalo se náhle od sporáku, kde nová panička připravovala večeři. To když Bubu nečekaně vyskočila na linku a div že se netrefila přímo do hrnce. „Běž dolů,“ dodala ještě panička a lehce do Bubu šťouchla, aby seskočila na zem. „Tak to vidíš,“ říká Stáňa Béďovi a takhle je to tady pořád. Ale neboj, určitě se ti tady bude líbit. Je tu legrace. Měl jsi doma nějaké kamarády?“ zeptala se Bédi, který se stále tak trochu vystrašeně rozhlížel kolem sebe.

„Měl jsem jen svou paničku a celý byt pro sebe, to mi naprosto vyhovovalo. Nikdy mě nenapadlo, že může žít víc koček pohromadě. A to už jsou všichni, že?“ zeptal se ještě Stáni. „Ještě je tu Amálka, ta má barvu asi tak jako já, jen má bílou náprsenku a bílé podkolenky a zrzoun Lojza, to je také učiněný dobrák, jen hrozně rád jí. S ním si asi budeš rozumět,“ řekla Stáňa a pěkně se zamotala, aby pokračovala ve své siestě. Bylo jí už čtrnáct let, takže na to měla nárok.

Béďa se rozhlédl po místnosti a prohlížel si své nové spolubydlící. No, třeba to nebude tak zlé, řekl si a pomalu se vydal k Maxovi. Nová panička Béďu po očku sledovala a byla ráda, že seznamování zatím probíhá celkem v klidu. Jen tak dál, říkala si, když míchala jídlo v hrnci na sporáku.

ABook1-Aobal5A pokud chcete vědět, jak to bude dál, jaké kamarády Béďa získá a jaká s nimi zažije dobrodružství, tak si můžete již nyní objednat eBook s názvem: Ze života kocourka Bédi 1, ve kterém naleznete zbývající část tohoto dílu a také další kapitoly. Jako bonus získáte omalovánky s obrázky z knížky.

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře