Palestra Kbelská desítka 5.3.2016, společně s Evčou

Eva: Někdy se člověk dostane dál, než sám chtěl, sám od sebe čekal. Zpětně se dívám na sobotní závod Palestra Kbelská 10 jako na zázrak. Nevím, kde se ve mně vzal takový výkon, taková touha, abych při prvním letošním startu zaběhla svůj zatím nejrychlejší čas na 10km. Rozhodně to nebylo o mých schopnostech, sama od sebe bych to nezvládla. 🙂 🙂 Tady jsem s Tomášem ještě u startu, poprvé jsem běžela v tak velkém davu, že jsem se raději přichytila svého průvodce, než se ten proud běžců aspoň trochu rozprostřel 🙂

DSC_0088.NEF

Foto: Milan Zach


Tomáš:
Slabozraká Evča se zeptala, jestli by nebyl na 5.3. nějaký závod, odpadl jí aquatlon. Jana ze Světla pro svět mi zrovna nabídla Palestra Kbelská 10. Tak bylo o společném proběhnutí rozhodnuto, tento závod jsem jako jeden z mála ještě neběžel. Řešíme, jestli to zaběhne pod hodinu. Já myslím i podle běhání s dalšími traséry, že jo.

KBE16JK0633

Foto: Jindra Krammer www.ktfoto.com


Sejdeme se ráno v metru
a společně vyrážíme do Kbel busem. Sám bych tam bez mapy v mobilu netrefil. Start vybíháme, v tom davu patnácti set běžců se chvíli držíme za ruce než se pole roztrhá. Tentokrát se nenechám strhnout davem a udržuji tempo na pohodových plus mínus 5:45 min/km, přeci jen je to 10 km. Kolem prvního kiláku se k nám za Světlo pro svět přidávají ještě tři opičáci a tygr. Jsou ze skupiny Run the World CZ to se to pak s podporou a srandou běží. Nabízí i banány. Trať příjemně utíká, Evča běží v pohodě.

Je tu pátý kilák a jedna větší nástraha, díra v silnici. Na hodinu máme přes dvě minuty náskok. Seběh a občerstvovačka. A pak to po chvíli přijde, pořádný krpál, někteří už jen jdou. Evča stále běží, dělá mi radost 🙂 Opičáci fotí a poskakují kolem, říkám jim, že finish míváme většinou rychlý. Pro mě nepříjemných asi sto metrů kamínků, pak rovinka kolem světel letiště.

KBE16JK2738

Foto: Jindra Krammer www.ktfoto.com


Sem tam nějaké hupy přes silnici.
S kopečka se blížíme se k cíli, podběhneme tunelem trať. Posledních 200 metrů bereme sprintem. Předbíháme všechny kolem, ještě že Evče stačííím a cíííl.

Eva a Tom 12814152_10204230867850606_6938772929350779533_n

Foto: Veronika Jiroušková


Hlavně zastavit běžecké hodinky.
Časomíra se zastavila na 58:09. Parádní výkon nejen na první závod sezóny, veliká gratulace 🙂 Evča se už moc těší na další závody. Za mě to byla parádní trať, kopečků tak akorát.

DSC_0166.NEF

Foto: Milan Zach

 

DSC_0169.NEF

Foto: Milan Zach


A pokud stále váháte nad půlmaratonem nejen v Praze
, neváhejte Světlo pro Svět má pár posledních čísel

WP_20160305_13_00_10_Pro x

Foto: Tomáš Zahálka


Koukněte
i na další fotky ze závodu a video od kamaráda Ivana Procházky.

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře