Co je mandala s meditací?

Co je meditace asi každý ví. Já jsem spojila meditaci a vybarvování mandaly se záměrem a nazvala jsem to Mandala a meditace se Stáňou.

Jde o krátké video, ve kterém se naladíme na malování mandaly. Půjdeme příjemnou cestou na kouzelné místo, kde na vás čeká váš stůl, mandala a pastelky. Místo, kde nebudete nikým rušeni.

Co vám toto spojení přinese?

Začneme vysvětlením základních pojmů.

Co je to záměr:

Záměr znamená, že jste si stanovili cíl a máte v úmyslu ho dosáhnout.

Čím jsou užitečné mandaly:

Je to něco víc, než jen vybarvování. Je to terapeutický nástroj k získání klidu, nadhledu, poznání sebe sama, získání energie. Při vybarvování se soustředíte na tuto práci. Nemyslíte na nic jiného. Pastelky vybíráte podle intuice nebo podle toho, jak se vám líbí. Vybarvujete ze středu k okraji nebo obráceně nebo také jak vás napadne.

Hotovou mandalu můžete využít k další relaxaci.

Co je to meditace:

Je to zklidnění mysli. Je to terapie, kdy se přestanete zabývat svými myšlenkami a uvolníte se. Necháte je volně plynout, nezabýváte se jimi. Nevěnujete jim žádnou pozornost, až se naučíte rozjímat bez jakýchkoliv myšlenek. Tím se uklidníte a to přispívá k duševní pohodě.

Co dále k této terapii potřebujete:

Vyhradit si pro sebe čas. Na samotnou meditaci vám stačí pár minut. Není dané, jestli je lepší meditovat 5, 10, 20 minut nebo hodinu. Na vybarvování mandaly už je dobré mít půl hodiny nebo hodinu, ale klidně i víc.

Dále si najděte klidné místo. Je ideální, když už členové vaší domácnosti vědí, že se věnujete sobě a nebudou vás ničím rušit. Samozřejmostí je vypnout zvuk na mobilu nebo si ho dát do jiné místnosti.

Na začátku každého videa vám řeknu s jakým záměrem budeme mandalu vybarvovat. Na jaké meditační místo se vypravíme, to bude překvapení.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Další videa najdete v soukromé Facebookové skupině Lepší život s mandalou a některá také můžete sledovat na YouTube, kam je nahrávám.

Chcete se zbavit strachu, stresu, napětí, které vyvolává dnešní doba?

Není jednodušší prostředek než mandala spojená s meditací. A to vás mohu naučit. Budete umět sami strach a stres rozpustit, aby vás už neovládal.

Zaujaly vás mandaly a meditace?

Vytvořila jsem pro vás bezpečné místo, kde se budete cítit příjemně. Získáte mou podporu, radu, zájem, dokážu naslouchat druhým.

Přidejte se do soukromé Facebookové skupiny stejně naladěných lidí

Lepší život s mandalou.

Zde najdete další meditace, náměty, zajímavosti. Můžete bezpečně diskutovat, vkládat své komentáře a příběhy. Nikdo, kromě členů skupiny to neuvidí.

S radostí Stáňa a Marta – Zahálková pro radost

Tagy:
Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře