Ústecká VitaSport desítka 4.3.2017

Letos běžím druhý a tak trochu neplánovaný závod. Vyrážím do Ústí nad Labem na VitaSport desítku. Drobný zádrhel ve zpoždění vlaku vyřešil pohotově a pohodově Michal neboli Mišák. Za odvoz z nádraží díky. Připnout číslo na novou tuniku a za deset minut na start. Výběr bot je jasný, s Mišákem běžíme naboso. V Ústeckém deníku se pak dočteme, že jsme tak trochu recesisti, ale nepředbíhejme.

DSC_0447

Běžíme i naboso

 

Start, Petr Daubner, díky kterému mé běhání vlastně začalo, vyrazil vpřed jako střela. Já se prodírám davem a běžím chvíli s organizátorkou závodu Veronikou, která nám v předvečer zametla celou asfaltovou cyklostezku, díky. Trasa se vlní kolem Labe, ale ne a nedaří se mi to rozběhnout na rychlost. Pražská stovka, Vánoční maraton na trénink rychlosti moc není, spíš na vytrvalost. Užívám si mírný kopeček nahoru a samospádem zrychlím zas dolů. Čtvrtka závodu za námi a otočka.

V tunice se běží fakt dobře, krásně se zakopávají nohy, nic nepřekáží. Do slunného jarního počasí ideální. Ostatní jsou paf, myslí, že kolem běží anděl. Jsme zas zpět u startu. Trocha občerstvení bodne a pak ještě jednou k obrátce a zpět. Kecám s jedním běžcem a říkám, to bude čas teda. Poslední kilák a půl stupňuji tempo a předbíhám. Je to tady, někdo řve přidej a dere se přede mě. Zrychluji co to dá, předběhnout se nenechám. Finiš protnut v čase 45:14. Sice dvě a půl minuty za osobákem, ale jako otevření sezóny myslím dobrý. 170 běžců a diváci vytvořili parádní závodní atmosféru. Bosý Mišák dobíhá pár minut za mnou. Petr, ten chvilku už čeká v cíli. Závod, na který stojí za to vyrazit. Ještě se tu běhá i půlmaraton a na podzim maraton.

Večer jsem ještě vyrazil se slabozrakou Evčou a Terkou, kterým občas dělám průvodce na závodech, na báječný běžecký ples. V tunice, sukně klukům prostě sluší.

10875873-73EB-40A5-9D71-0DD48FE71B3A

Báječný ples Báječných žen v běhu

 

Nejen tyto kilometry přihodím Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha, podpořit je můžete i vy.

Foto a Video: primabehy, janavaj, teerezaa, Hana Hahn a Tomáš Zahálka a plesová od Miloše Bosnoviče

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře