Mandaly pro zoufalce?

I když nejsem výtvarně nadaná, nepovažuji za zoufalství nebo něco podřadného, když si mandalu jen vybarvím.

Účelem každé mandalové relaxační techniky je přece odpočinek, uvolnění, přijít na jiné myšlenky atd. A to splňuje i tato jednoduchá varianta.

Vytisknutý vzor
Vybarvená

Myslíte si, že mandaly mohou tvořit jen lidé s fantazií? Možná. Ale ostatní mají také možnosti relaxace touto jednoduchou techniku, dostupnou pro každého. Nejjednodušší je si vytisknout nějaký vzor např. z internetu a vybarvit si ho. Když už chcete trochu víc, můžete předlohu doplnit svými tvary a symboly.

Zde vám představím několik možností.

⚈ Vytisknete si vzor z internetu a vybarvíte.

⚈ Vytisknete, doplníte svými vzory a symboly a vybarvíte.

⚈ Vytvoříte si svůj vlastní obrazec s pomůckami, které má většinou každý doma nebo si je dokoupíte. A to je papír nebo čtvrtka A4, pravítko, kružítko, úhloměr, tužka a černý fix.

⚈ Můžete postupovat podle předlohy nebo vlastní fantazie. A mandala vůbec nemusí být kulatá. Vzory mohou kruh přesahovat, může být z některé strany otevřená, může být hranatá, vše je při mandalování povolené.

Vyberete jednu z výše uvedených možností a svůj výtvor si vložte do rámečku. A už máte svou první vlastní dekoraci, která vás bude těšit.

Pro někoho bude připravený vzor jednodušší. Za prvé jeho vytvoření trvá někdy dost dlouho a ne každý má s tím trpělivost. Za druhé to není úplně jednoduché.

Pro ty, kteří si myslí, že by vzor nezvládli máme už hotové předlohy, které sami dotvoříte a domalujete.

Více se můžete dozvědět v mojí soukromé Facebookové skupině Lepší život s mandalou. Jste srdečně zváni.

Pokud vás mandaly opravdu zajímají podívejte se na naši novou Facebookovou stránku Mandaly pro radost a energii. Zde se věnujeme pouze mandalám. A to tvoření i prodeji nádherných tečkovaných mandal od Marty. I vy je můžete mít.

Radujme se života a dělejme si ho krásnější

Vaše Stáňa

Stáňa Zahálková
Jsem průvodkyně mandalovou relaxací a zvu vás do kouzelného světa mandal. Marta pro vás připravuje originální vzory, se kterými vás bude relaxace bavit Náš příběh si můžete přečíst zde
Komentáře